Zestaw chirurgiczny Twinkon® 4

TroussChirTwk4-TOP
  • Twinkon® 4 to kompaktowy zestaw chirurgiczny, opracowany z myślą o łatwym i powtarzalnym protokole implantacji.
  • Wiertła mają zintegrowane ograniczniki głębokości (stopery), a przejrzyste oznaczenia zapewniają sekwencję pracy właściwą dla każdego typu gęstości kości.

+Dowiedz się więcej: Contents of the kit

Wiertła Twinkon® 4

C-Forets Twk4
  • Wiertła o długości 4,8 mm z ogranicznikami głębokości gwarantują idealne pozycjonowanie kołnierza implantów, a tym samym optymalne wykorzystanie zalet profilu gwarantującego narastanie tkanek miękkich − Tissue Creeping Profile.
  • Ostrze o szerokim kącie 140° ogranicza do minimum niebezpieczeństwo zbyt głębokiego nawiercenia, co jest szczególnie przydatne w przypadku wiercenia w obszarze ryzykownych struktur anatomicznych.
  • Mandrylki mają tak dobraną długość maksymalną, aby zapewnić komfortową pracę w jamie ustnej i optymalną widoczność obszaru, w którym przewidziane jest zastosowanie Twinkon® 4.

Twk4-SchemaProtForage

Stopniowe zwiększanie średnicy nawiercenia umożliwia dostosowanie wielkości osteotomii do gęstości tkanki kostnej w danym miejscu.

Bezpośredni przenośnik do implantu

C-PorteImplantInterm

Implanty Twinkon® 4 połączone są pierwotnie z przenośnikiem, który zapewnia optymalną ochronę połączenia z implantem podczas jego wkręcania do kości.

Po wkręceniu implantu przenośnik wykorzystywany jest również do:

  • sprawdzenia zgodności osi wyłaniania implantu z osią protetyczną przyszłej odbudowy,
  • sprawdzenia profilu wyłaniania przyszłego łącznika.

Klucz kontrujący

C-CleContreCouplePo wkręceniu implantu przenośnik do implantu jest usuwany przy użyciu klucza kontrującego. Klucz ten umożliwia odłączenie przenośnika od implantu w sposób optymalny, bez naruszenia pierwotnego zakotwiczenia implantu (w zależności od sytuacji stosuje się końcówkę prostą lub zgiętą kątowo).